Szybka Kolej Miejska w Warszawie - Zielona firma

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > O nas > Zielona firma

« powrót

Zielona firma

Powołując Szybką Kolej Miejską w Warszawie założono, że będzie ona posiadała najnowszy tabor. Dziś to 28 pociągów - przestronnych, ergonomicznych i bezpiecznych - których średnia wieku oscyluje w granicach 7 lat. Pociągi wykonane są z materiałów, które w 80% ulegają recyklingowi. Przykładowo, głównym składnikiem materiału wygłuszającego oraz izolacyjnego jest w pełni degradowana celuloza. Także szyby w procesie likwidacji są mielone i mogą zostać przetopione oraz ponownie użyte do produkcji materiałów niższej jakości. Natomiast zużyte elementy stalowe, aluminiowe czy miedziane - konstrukcja koła, ramy wózków, przewody ciśnieniowe - są transportowane do huty i przetapiane do kolejnego użycia. One w 100% podlegają recyklingowi. To pozwala mówić spółce, że jest „zieloną firmą".

Pojazdy SKM są mniej energochłonne, niż pociągi starszego typu. Podczas hamowania odzyskują energię elektryczną, a lżejsza konstrukcja z zaawansowanej technologicznie stali pozwala na mniejsze jej zużycie. Z kolei szczelność i izolacja pudeł oraz umożliwienie indywidualnego korzystania z otwarcia drzwi przez pasażera, pozwala efektywniej nadzorować zużycie energii. Zastosowanie hamulców tarczowych, wykorzystanie zawieszenia pneumatycznego pudeł taboru, skutecznie ogranicza emisję hałasu od części trących. Nie stwarza również zagrożenia pożarowego na liniach kolejowych. Materiały, z jakich powstają pojazdy to ważny element kultury technicznej firmy, bo świadczy o szacunku z jakim SKM podchodzi do ochrony natury. Innymi słowy ekologiczne pociągi SKM na pewno są zieloną alternatywą dla samochodów.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »