Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – Specjalne honorowanie biletów

« powrót

Aktualności  /   31 sierpnia 2019
Autor  /  administrator

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – Specjalne honorowanie biletów

W związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i związanymi z tym utrudnieniami w ruchu stołecznej komunikacji, w dniach 1 - 2 września będzie obowiązywało specjalne honorowanie biletów wśród przewoźników kolejowych.

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – Specjalne honorowanie biletów
Bilety ZTM (wszystkich rodzajów w odpowiednich strefach) są honorowane:
  • w pociągach Kolei Mazowieckich w całej I i II strefie biletowej na obszarze obowiązywania Wspólnego Biletu;
  • w wszystkich pociągach uruchamianych przez PKP Intercity na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, za wyjątkiem pociągów EIP (Express InterCity Premium) oraz wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia;
  • w pociągach ŁKA „Sprinter” uruchamianych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia;
  • w pociągach interREGIO uruchamianych przez Przewozy Regionalne na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 01.09. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkich rodzajów, wydane do odpowiednich stacji lub sieciowe) są honorowane we wszystkich pojazdach ZTM na obszarze I i II strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA, PR, PKP IC za wyjątkiem pociągów EIP (Express InterCity Premium) oraz wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia, na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia

Bilety ŁKA (wszystkich rodzajów, wydane do odpowiednich stacji lub sieciowe) są honorowane we wszystkich pociągach SKM, KM, PR, PKP IC za wyjątkiem pociągów EIP (Express InterCity Premium) oraz wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia, kursujących na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Bilety PKP Intercity (wszystkich rodzajów, wydane do odpowiednich stacji lub sieciowe) są honorowane we wszystkich pociągach SKM, KM, PR, ŁKA kursujących na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Bilety Przewozów Regionalnych (wszystkich rodzajów, wydane do odpowiednich stacji lub sieciowe) są honorowane we wszystkich pociągach SKM, KM, ŁKA, PKP IC za wyjątkiem pociągów EIP (Express InterCity Premium) oraz wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia, kursujących na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Więcej informacji o zmianach w ruchu komunikacji miejskiej w dniach 1-2 września, jest dostepnych na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.


 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »