Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Pociągi wracają na linię obwodową

« powrót

Aktualności  /   19 października 2018
Autor  /  administrator

Pociągi wracają na linię obwodową

Od niedzieli, 21 października, pociągi będą jeździły wyremontowanym odcinkiem torów pomiędzy Dworcem Zachodnim i Gdańskim. Na swoje zwykłe trasy wrócą pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S9 (od poniedziałku) i Kolei Mazowieckich linii R9. Będzie nowy przystanek – przy ul. Obozowej.

Pociągi wracają na linię obwodową

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą trwający ponad rok remont tzw. linii obwodowej czyli trasy od stacji Warszawa Zachodnia do stacji Warszawa Gdańska. Wyremontowane zostały tory, przystanki, sieć trakcyjna, zbudowano zupełnie nowe wiadukty nad ulicami Obozową, Górczewską, Wolską i M. Kasprzaka.

Od niedzieli zmienią się nazwy przystanków. Dotychczasowy przystanek Warszawa Kasprzaka będzie nazywał się Warszawa Wola, a Warszawa Koło – Warszawa Młynów, tak jak budowana w pobliżu stacja linii metra M2. Pociągi będą się zatrzymywały także przy peronach całkowicie nowego przystanku Warszawa Koło, który powstał na południe od ulicy Obozowej.

Zarząd Transportu Miejskiego zabiegał o przystanek w tym miejscu, bo można będzie się tu wygodnie przesiąść do pociągu z tramwajów jeżdżących Obozową, np. z Bemowa. Poprawi się również połączenie Koła z rejonem Warszawy Gdańskiej (dogodna przesiadka do linii metra M1) oraz Targówkiem i Białołęką. W przyszłości, po przebudowie przez PKP PLK stacji Warszawa Zachodnia, z przystanku Koło będzie można pociągiem szybko i bez przesiadek dojechać na Służewiec.

Przebudowane przystanki zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest system elektronicznej informacji pasażerskiej oraz nowa, estetyczna mała architektura, czyli m.in. ławki i wiaty. Ponadto przystanek Warszawa Młynów będzie wyposażony w schody ruchome. W 2019 r. powstanie jeszcze jeden nowy przystanek – przy ul. Powązkowskiej, w otoczeniu nowych osiedli południowego Żoliborza.

Pociągi Kolei Mazowieckich linii R9 ruszą od niedzieli, 21 października, a od poniedziałku, 22 października, Szybkiiej Kolei Miejskiej linii S9 (kursuje w dni powszednie). Po zakończeniu prac modernizacyjnych przewidzianych przez PKP PLK w najbliższych latach, linią obwodową pojadą pociągi SKM z Legionowa i Wieliszewa do Piaseczna.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S9 jest dostępny w tym miejscu.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »