Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

 • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
 • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

 • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
 • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
 • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Komunikacją miejską na mecz z Urugwajem

« powrót

Aktualności  /   9 listopada 2017
Autor  /  administrator

Komunikacją miejską na mecz z Urugwajem

W najbliższy piątek, 10 listopada, reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra towarzyski mecz z Urugwajem. Kibiców, którzy tego dnia wybierają się na stadion PGE Narodowy w Warszawie, zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Komunikacją miejską na mecz z Urugwajem

Mecz Polska – Urugwaj rozpocznie się w piątek, 10 listopada, o godz. 20.45. Tak jak przy wcześniejszych spotkaniach reprezentacji Polski, posiadacze biletów, biletów–zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA będą mogli podróżować bezpłatnie komunikacją miejską (autobusami, tramwajami, metrem oraz pociągami SKM) w granicach
1. strefy biletowej już od godz. 6.00 w piątek do soboty (11 listopada) do godz. 1.00 oraz nieodpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź (P+R), za wyjątkiem P+R Warszawa Stadion, który tego dnia będzie nieczynny.

Jak najlepiej dojechać na mecz?

Przed meczem na stadion dojechać będzie można autobusami, tramwajami, pociągami SKM oraz pociągami linii metra M2, które do godz. 20.45 będą kursować co 3 min.

Komunikacja po meczu

Na około 15 minut przed planowanym zakończeniem spotkania (godz. 22.30) może zostać zamknięty ruch w al. Zielenieckiej oraz na moście Józefa Poniatowskiego i w Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona. Decyzja w tej sprawie należy do Policji. Planowane jest utrzymanie ruchu autobusowego i tramwajowego w al. Zielenieckiej bez zmian.

W przypadku zamknięcia dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

Ponadto w czasie wyłączenia ruchu tramwajowego w Al. Jerozolimskich i na moście, uruchomiona zostanie linia autobusowa Z na trasie:

PL. ZAWISZY 03 – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – WIATRACZNA 03.

Po spotkaniu na trasy wyjadą dodatkowe: autobusy, tramwaje, pociągi metra i SKM. Od godziny 22.30 (planowane zakończenie meczu) na linii M2 pociągi metra będą kursowały co 3 minuty, a na linii M1 co około 5 minut.

Ponadto zostaną uruchomione dodatkowe pociągi SKM i Kolei Mazowieckich z Warszawy Wschodniej do Warszawy Zachodniej. Pociągi SKM i KM w kierunku centrum Warszawy z przystanku Warszawa Stadion będą odjeżdżać co 5-7 minut.

Na trasy wyjedzie także więcej autobusów. Będą dodatkowe kursy linii 509 i 904. Dodatkowe autobusy linii 509 w kierunku Nowodworów wyruszą z przystanku Rondo Waszyngtona 04, a w kierunku Gocławia – Rondo Waszyngtona 03. Na rondo Wiatraczna będzie można dojechać linią 904 z przystanku Berezyńska 52.

Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy tramwajów:

 • linia 3
  w kierunku Gocławek: AL. ZIELENIECKA 06 – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK;
  w kierunku Annopol: AL. ZIELENIECKA 05 – Targowa – … – ANNOPOL.
 • linia 26
  w kierunku Os. Górczewska: AL. ZIELENIECKA 05 – Targowa – … – OS. GÓRCZEWSKA.

Szczegóły zmian w komunikacji, związanych z meczem można znaleźć na stronie ztm.waw.pl.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »