Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > 16. CINEMAFORUM za nami!

« powrót

Aktualności  /   6 listopada 2017
Autor  /  administrator

16. CINEMAFORUM za nami!

16. edycja festiwalu CINEMAFORUM odbyła się w dniach 8-12 listopada w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) oraz w Jack’s Cinema przy ul. Brackiej w Warszawie. CINEMAFORUM od wielu lat prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata – prosto z festiwali w Cannes, Berlinie czy Toronto, ale także zaprasza do udziału w warsztatach, spotkaniach i debatach filmowych.

16. CINEMAFORUM za nami!

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były KRÓTKIE SNY. Wybrane przez selekcjonerów CINEMAFORUM krótkometrażowe filmy przypominają sny, bo tworzą sugestywne, wciągające i zapadające w pamięć światy zamknięte w krótkiej formie niczym w łupinie orzecha.

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Głównym festiwalu CINEMAFORUM zaprezentowane zostało 27 filmów z 21 krajów, z czego zdecydowana większość była pokazywana w Polsce premierowo. Mogliśmy znaleźć pośród nich najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata, tytuły prezentowane i nagradzane na wiodących zagranicznych imprezach (m.in. Cannes, Berlin, Wenecja, Toronto, Sundance, Annecy, Clermont-Ferrand, Oberhausen). Konkursowe propozycje oceniało jury w składzie: Janusz Zaorski, Zofia Wichłacz, Michał Oleszczyk, Paweł Maślona i Mariusz Włodarski.

W tym roku w ramach retrospektyw światowych festiwali zaprezentowane zostały filmy z niesamowitego festiwalu filmów krótkometrażowych w Clermont-Ferrand oraz Go Short - International Short Film Festival Nijmegen.

CINEMAFORUM 2017 to także bogaty program edukacyjny. Warsztaty i masterclassy, z których festiwal był znany do tej pory, uzupełnił program edukacji profesjonalnej INTERFILMLAB. Był on poświęcony zagadnieniom rynku filmowego, produkcji, dystrybucji i promocji filmów. Wyjątkowym wydarzeniem był wykład i warsztaty z mikrobudżetowania projektów filmowych z Mią Bays - producentką, której filmy nagradzono Oscarami.

W ramach pokazów specjalnych zaprezentowano debiut reżyserki Macieja Stuhra „Milczenie Polskich Owiec”. Po projekcji miało miejsce spotkanie z reżyserem.

Szczegóły na: www.cinemaforum.pl i https://www.facebook.com/cinemaforumfestival

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »