Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 11 czerwca

« powrót

Aktualności  /   9 czerwca 2017
Autor  /  administrator

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 11 czerwca

Od niedzieli, 11 czerwca br. na okres wakacji letnich zmienia się rozkład jazdy pociągów. Prace torowe prowadzone na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz kilku innych, ważnych w skali kraju liniach, spowodują istotne zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów  od 11 czerwca

Nowy rozkład będzie obowiązywał od 11 czerwca do 2 września. Duża liczba prowadzonych prac torowych będzie powodowała częste zmiany godzin i nieregularność kursowania, w postaci braku równych odstępów czasowych pomiędzy poszczególnymi pociągami lub ich wydłużone postoje na wybranych stacjach. Dlatego też konieczne będzie szczegółowe sprawdzanie rozkładu jazdy na dany dzień, aby uniknąć ewentualnych pomyłek.

SKM S1

W dalszym ciągu z powodu prac przy przebudowie przejść podziemnych, zamknięty będzie jeden tor dalekobieżny na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Z tego powodu część pociągów dalekobieżnych będzie kursowała po torach podmiejskich, co spowoduje utrudnienia w ruchu linii S1 na całej trasie. W związku z tym, wybrane SKM S1 będą miały wydłużone postoje na stacjach Warszawa Zachodnia lub Warszawa Wschodnia.

Od 26 czerwca do 2 lipca na stacji Warszawa Wawer będą prowadzone prace, które spowodują kilkuminutowe wydłużenie czasu przejazdu pociągów SKM i KM między Warszawą i Otwockiem.

SKM S2

Od 12 do 18 sierpnia wymieniane będą rozjazdy na stacji Warszawa Rembertów. W tym czasie pociągi pomiędzy Sulejówkiem Miłosną a Rembertowem będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. Spowoduje to znaczne ograniczenie liczby pociągów SKM i KM na tym odcinku i konieczność wprowadzenia komunikacji zastępczej. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

SKM S3 i S9

Z powodu zmian w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych, które mają bezpośrednie przełożenie na pociągi podmiejskie, część SKM S3 będzie miała zmienione godziny kursowania, a niektóre – wydłużone postoje na stacji Warszawa Wschodnia. Także z tego względu, część pociągów SKM S3 i RL („lotniskowych” Kolei Mazowieckich) będzie kursowała po podmiejskiej linii średnicowej, przez Warszawę Śródmieście, z zatrzymaniem na każdym przystanku.

Od 24 czerwca do 24 lipca z powodu prowadzonych prac przy sieci trakcyjnej, w godz. 9.15 – 14.15 nie będą kursowały pociągi SKM S3 i S9 na odcinku Legionowo – Wieliszew (do 4 lipca na odcinku Legionowo – Wieliszew, a od 5 lipca na odcinku Legionowo Piaski – Wieliszew). W związku z tym, SKM S3 i S9 będą w tych dniach, we wskazanych godzinach kursowały w skróconych relacjach – odpowiednio do/z Legionowa oraz Legionowa Piaski. Na odcinkach wyłączonych z ruchu będzie zapewniona komunikacja zastępcza. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Na linii S9, ze względu na prace prowadzone na moście kolejowym nad Wisłą i jego ograniczoną przepustowość, nadal wybrane kursy będą obsługiwane w relacji do/z przystanku Warszawa ZOO.

Ponadto, w obszarze 1 i 2 strefy na liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie, również wystąpią zmiany w organizacji ruchu pociągów.

LINIA SOCHACZEWSKA

Z powodu prac przy przebudowie przejścia podziemnego na stacji Warszawa Włochy, wszystkie pociągi (w tym również dalekobieżne) na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. W związku z tym, część pociągów KM pomiędzy Ożarowem Mazowieckim a Warszawą Zachodnią będzie kursowała trasą objazdową przez Odolany, z pominięciem przystanków: Gołąbki, Ursus Północny, Włochy.

LINIA WOŁOMIŃSKA

Z powodu prac prowadzonych na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka, od 8 do 23 lipca pociągi będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. Z tego powodu liczba połączeń KM na linii wołomińskiej będzie w tym okresie znacząco ograniczona.

LINIA RADOMSKA

Utrudnienia pomiędzy Warszawą Okęcie i Czachówkiem Południowym potrwają do 30 czerwca. Od 1 lipca pociągi na tym odcinku będą już kursowały po obydwu torach, dzięki czemu znacząco zwiększy się liczba pociągów KM obsługujących tę linię.

W związku z tym przypominamy, że specjalne zasady honorowania biletów ZTM i KM, związane z modernizacją linii radomskiej obowiązują do 30 czerwca br. Od 1 lipca na odcinku Warszawa Służewiec – Zalesie Górne będą obowiązywały standardowe zasady Wspólnego Biletu (honorowanie biletów okresowych ZTM w 1 i 2 strefie od dobowego „wzwyż”).

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migotym online - kliknij aby skorzystać »