Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Od niedzieli nowy rozkład jazdy

« powrót

Aktualności  /   9 grudnia 2016
Autor  /  administrator

Od niedzieli nowy rozkład jazdy

Przypominamy, że od 11 grudnia br. obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

Od niedzieli nowy rozkład jazdy

Jak informuje ZTM, niewielkie zmiany zostaną wprowadzone na liniach lotniskowych, a na kursowanie linii S9 nadal będzie miało wpływ zamknięcie jednego z torów na moście Gdańskim. Rozkład będzie obowiązywał do 11 marca 2017 roku.

Nowy kolejowy rozkład jazdy będzie nieznacznie różnił się od obecnie obowiązującego. Nowością będą dodatkowe kursy SKMlinii S2 i S3 zapewniające wyjazd z centrum Warszawy po godzinie 23. Ostatni pociąg ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina będzie odjeżdżał o godzinie 23.20.

Nieznacznie zmienią się także godziny odjazdów pociągów lotniskowych (linie S2, S3 i RL) z Lotniska Chopina. Będą one wyruszały 4 minuty później. Jest to związane z modyfikacją połączeń PKP Intercity na dalekobieżnej linii średnicowej.

Okresowo – w związku ze zmianami w połączeniach Kolei Mazowieckich na linii radomskiej – nie będą uruchamiane pociągi wahadłowe kursujące na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec.

Na ruch pociągów SKM S9 nadal istotny wpływ będzie miało zamknięcie jednego z torów na moście Gdańskim. Na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO zostanie utrzymany ruch jednotorowy. Zostanie jednak uruchomione dodatkowe połączenie o godzinie 15.59 z Warszawy Zachodniej.


Na kolei w 2017 roku

W 2017 roku planowane są inwestycje, które będę powodowały istotne utrudnienia w ruchu pociągów SKM.

Wiosną 2017 roku planowane jest rozpoczęcie modernizacji linii obwodowej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Gdańską. Ruch pociągów SKM i KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska będzie całkowicie wstrzymany przez około rok.

W ramach inwestycji zostanie poprawiony stan techniczny infrastruktury torowej oraz zostaną kompleksowo przebudowane przystanki. Powstaną również dwa nowe przystanki – w rejonie ulicy Obozowej oraz Powązkowskiej. Uwzględnienie tych obiektów w projekcie modernizacji linii obwodowej to rezultat owocnej współpracy m.st. Warszawy i PKP PLK S.A. Dzięki temu na Woli i południowym Żoliborzu poprawi się dostępność do kolei oraz zostanie wzmocniona obsługa komunikacyjną rejonów, w których w ostatnim okresie dynamicznie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Docelowo (po przebudowie Warszawy Zachodniej) pojawią się połączenia pozwalające na bezpośredni dojazd z linii obwodowej na linię radomską, poprawiające dojazd do pracy w rejonie Służewca, al. Żwirki i Wigury i Al. Jerozolimskich.

Na przełomie wiosny i lata 2017 roku rozpoczną się prace przy modernizacji linii podmiejskiej pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a stacją Warszawa Włochy. Kluczowa faza prac planowana jest na wrzesień 2017 roku – na kilkanaście miesięcy będzie wstrzymany ruch pociągów SKM pomiędzy Warszawą Zachodnią a Pruszkowem, a pociągi KM będą kursowały pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim po układzie dalekobieżnym.

Obecnie opracowywana jest zastępcza komunikacja autobusowa, m.in. trasy i częstotliwości. Szczegóły będą znane w pierwszym kwartale 2017 roku.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej