Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Życie to radość na przekór chorobom

« powrót

Aktualności  /   28 lutego 2014
Autor  /  administrator

Życie to radość na przekór chorobom

Dr Jacek Rubik, kierownik Poradni Transplantacji Nerek z Centrum Zdrowia Dziecka nie tylko leczy. Zależy mu, aby dzieciaki „na własnej skórze” poczuły, że nawet ciężka i przewlekła choroba nerek nie przekreśla fajnego życia. I dlatego wymyślił projekt ”Narty to zdrowie”, który Szybka Kolej Miejska wsparła.

Życie to radość na przekór chorobom

- Dlaczego to robię? Doktor powtarza pytanie. – Bo sam mam trójkę dzieci, jestem człowiekiem lubiącym sport i chciałabym, aby wszystkie dzieci były aktywne, a życie nie upływało im wyłącznie na siedzeniu przed komputerem i zamartwianiu się, bo choroba, leki, szpital. Chciałabym także, aby i rodzice zrozumieli, że życie dziecka po przeszczepie nerki również może być pasjonujące.

Dzięki pomocy licznych instytucji - po raz kolejny grupa dzieci po przeszczepieniu nerki wyjechała w góry, by „poszaleć” na nartach. I jak to w życiu bywa: niektóre z nich po raz pierwszy wyjechały z domu, inne po raz pierwszy zapinały narty i jeździły, część z nich po raz pierwszy zobaczyła, że świat nie musi się kręcić wokół ich choroby. To było inspirujące przedsięwzięcie także dla instruktorów narciarskich, którzy rzadko mają do czynienia z dziećmi po ciężkiej chorobie, które tak dojrzale i pięknie zarazem „chłonęły” każdy dzień.

Lekarze podkreślają, że przeszczep nerki jest najlepszą metodą leczenia schyłkowej niewydolności nerek i choć trwałe wyleczenie nie jest możliwe to udana transplantacja ( w zdecydowanej większości) umożliwia normalne, aktywne życie.

Przy okazji międzynarodowego dnia chorego ( obchodzonego 3 marca )  i bliskiego dnia pracownika służby zdrowia ( 7 kwietnia  życzymy wszystkim chorym – szybkiego powrotu do zdrowia. I radości z każdej chwili. 

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej