Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Szczęśliwice będą nowoczesne

« powrót

Aktualności  /   28 stycznia 2014
Autor  /  administrator

Szczęśliwice będą nowoczesne

Trwają intensywne prace w dawnej wagonowni Warszawa Szczęśliwice, którą Szybka Kolej Miejska przekształca w nowoczesne zaplecze techniczne dla stacjonowania i prowadzenia obsługi posiadanych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych.

Szczęśliwice będą nowoczesne

Przygotowania do kompleksowej modernizacji zaczęto   ponad rok temu, a jej koniec planuje się w 2016 roku.  Plan inwestycyjny  na Szczęśliwicach prowadzony jest  z pomocą inwestora zastępczego;  po dwóch przetargach nieograniczonych, SKM podpisała  we wrześniu ubiegłego roku umowę na pełnienie funkcji inwestora zastępczego z firmą WS Atkins Polska. Obecnie  przedsiębiorstwo to przygotowuje  materiały  przetargowe  dla wyłonienia wykonawcy całościowej  modernizacji Szczęśliwic w formule „Projektuj i Buduj”. Atkins będzie także nadzorował prace.

Na modernizację  w Szybkiej Kolei Miejskiej zarezerwowano kwotę  ponad 33 milionów . Między innymi  są  one  przeznaczone na naprawę wyeksploatowanych  torów, rozjazdy i sieć trakcyjną. Przebudowana i zelektryfikowana  zostanie  hala obsługowa. Wybudowana  będzie nowoczesna myjnia taboru. W planach jest  również uzupełnienie  brakujących  odcinków  sieci trakcyjnej.

- Wiedząc, że z końcem roku 2013 PKP Intercity całkowicie wycofa się ze Szczęśliwic, od czerwca ubiegłego roku prowadziliśmy przygotowania do przejęcia pełnej obsługi manewrowej i technicznej stacji, która będzie teraz naszym zapleczem i bocznicą kolejową. Od 1 stycznia tego roku jesteśmy jedynym użytkownikiem stacji  – mówi Piotr Zagozdon  z działu inwestycji i utrzymania obiektów SKM. – Muszę dodać, że szeroko zakrojone prace modernizacyjne będziemy prowadzić równolegle z eksploatacją Stacji Techniczno – Postojowej co może powodować pewne trudności bieżące ale z optymizmem patrzymy na plany, które zaowocują nowoczesnym zapleczem kolejowym dla  naszych pociągów.


Autorem zdjęcia ze Szczęśliwic jest Aleksandra Świderska, pracownik SKM.


 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »